DAHA YAKIN

Sebahattin KAYA

DAHA YAKIN

 

Uzun zaman önce "yaş kırk" diye bir şiirimi yayınlamıştım. Yolun yarısı demiştik ama bu gün yolun yarısını da geçtik. Artık ölüme daha yakınız. Belki bugün, belki yarın, belki de yarından da yakın.
 
Yüce Yaradan'ın görev verdiği Melek (Azrail) kapımızı çalmadan dünyada daha neler yapabilirim, daha nasıl faydalı olabilirim onu düşünüyorum. Yapacak o kadar çok şey var ki zaman yetmiyor. Bu gün ben Mesudiyeliler ve Ordulular adına çevremdeki dostlarıma katkı sağlamak için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Sanıyorum ki benim gibi binlerce insan faydalı olma yolunda koşturuyorlar. Peki ya milyonlarca insan neden hala duyarsız. Vakit varken bir ağaç dikmek, susayan bir kediye bir tas su vermek, yaşlı bir teyzemizin elinden tutarak karşıya geçmesini sağlamak, cebimizde paramız varken hayır hasenat yapmak, öğrenci okutmak, sofrada aş olmak gibi iyilik kervanında neden olmuyoruz. Neden İnternet ve televizyon başından kalkıp yada kahve köşelerinden kalkıp hayırda yarışmaya başlamıyoruz. Ben düne baktım çoktan geçmiş, yarın gelecek mi benim için bilmiyorum. Fakat bu gün yapacak daha çok işimiz var ki. Mesudiyelilerin, Orduluların ve dolayısıyla Ülkemin birlik ve beraberliği için üzerimize düşen ne kadar görev varsa yapmaya çalışacağız ve bu görevden kaçanları da göreve davet edeceğiz.  
 
Binlerce insan bu iyilik kervanında yada hizmet etme yolunda mücadele ederken, milyonlarca insan neden hala başkalarından bir şeyler bekliyor. Hadi yoldaki taşları beraber kaldıralım, hadi şu yolda kalan arabaya beraber el atalım, hadi herkes kendi hemşerisine sahip çıksın da toplumu düzeltelim. Şovenizm veya ırkçılık yapmadan hemşerilerimize kol kanat gerelim. Hemşerilerimizde bizlere sahip çıksınlar, destek olsunlar. Konyalı, Ardahanlı, Ankaralı, Ordulu, Sakaryalı, Edirneli, Erzurumlu hemşerim, ölüm kapımızı çalmadan elimizden gelen her şeyi iyilik ve fayda adına yapmaya çalışalım.
 
Sağlıcakla kalın.
 
Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu siz ekleyin!...

Yorum Yaz

Siz de yorum yapın
Adınız
Eposta
Yorumunuz
 
Başa Dön