S A N A T Ç I M I Z I N
Adı Soyadı Erol AYDOĞAN
Köyü Yağmurlar
Ünvanı Bestekâr ve Ses Sanatçısı
İletişim Bilgileri GSM 0532-645 29 69
Web http://www.aydoganmuzik.com/
Sanatçımızı Tanıyalım
 
EROL AYDOĞAN 
1973 yılında İstanbul’un Beykoz ilçesinde doğdu. Müzik eğitimine 1998 yılında Beykoz Belediyesinin açmış olduğu Suat Sancar yönetimindeki Sanat Musikisi Bölümünde başlayan Erol Aydoğan, 2000 senesin de Mustafa Keser’in açtığı Sanat merkezine kaydolarak eğitimini ilerletmiştir. Burada tanınmış, alanında başarılı hocaları sayesinde bilgisini ve icra yeteneğini geliştirmiştir. 
 
2009 senesinde itibaren İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü bünyesinde konserler veren sanatçı, yerel belediyelerimizin düzenlemiş olduğu kültür faaliyetlerinin ve geleneksel halk konserlerinin birçoğunda sahne almaya devam etmektedir. Ayrıca Ordu‘lu olması münasebetiyle birçok derneğimizin ve sivil toplum kuruluşlarımızın özel gün ve gecelerinde sahne almaktadır.
 
18 yılı dolduran müzik yaşantısı boyunca sayıca yurt içinde ve yurt dışında birçok başarılara imza atan sanatçı, Profesyonel müzik hayatına sanatçı duruşunu bozmadan ve toplum mühendisliği şuuruyla prensiplidir şekilde devam etmektedir.
 
Eğitim sektöründe de çalışmalarına devam eden Sanatçı, 2009 da açtığı AYDOĞAN MÜZİK MERKEZİ ile bu alanda Enstrüman eğitimi, satışı, kayıt stüdyosu ve müzik organizasyon hizmetleri vermektedir.
 
Her biri bir kültür hazinesi olarak gördüğü bestelerini 2013 te çıkardığı ‘’ANAHTAR’’ isimli Albümüyle halkına ulaştırmış; Memleketimize ve Sanat dünyasına kalıcı tesirler bırakmayı hedeflemiştir.
 
ANAHTAR isimli albümde yer alan eserler:
 
 1) ORDU SALLAMASI (söz-müzik: Erol  Aydoğan)                        
 2) YOKMUŞ NASİBİM (söz-müzik: Erol  Aydoğan
 3) YOL ÜSTÜNDE DURAMAM(söz-müzik:Erol  Aydoğan)          
 4) AH KIZIM (söz-müzik: Erol Aydoğan)                                       
 5) ANAHTAR BELİMDE (söz-müzik: Erol  Aydoğan)                    
 6) GÜZEL ORDU’M (söz-müzik: Erol  Aydoğan)                           
 7) ABİM DAMAT OLUYOR (söz-müzik: Erol  Aydoğan)
 8) SEHERİN VAKTİNDE (söz-müzik: Erol  Aydoğan)         
 9) GÖNÜL DERDİNDEN USANDIM(söz-müzik:Erol Aydoğan)
10)MEMLEKET’İM (söz-müzik: Erol  Aydoğan)
11) YAYLA YOLLARI (söz-müzik Aydoğan)
12) GELDİ EKİN AYLARI (söz-müzik: Erol  Aydoğan)
13) ÜÇ AYAK (söz-müzik: Erol  Aydoğan)
 
             
18 yılı dolduran müzik yaşantısı boyunca  yurt içinde ve yurt dışında bir çok başarılara imza atan sanatçı, Profesyonel müzik hayatına sanatçı duruşunu bozmadan ve toplum mühendisliği şuuruyla   pirensiplibir şekilde devam etmektedir.
 
19 Ekim 2013 itibariyle Yöresel televizyonlarımızdan Mavi Karadeniz ekranlarında "EROL AYDOĞAN ile BİZİM ELLER" programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yapan sanatçı, milli,manevi,kültürel ve sanatsal değerlerimizi baş tac-ı yapan ve ileriki nesillere aktarmayı hedefleyen bir anlayışla sanat hayatına devam etmektedir. 
 
İnsan ölür toprağa gömülür,insan ölür gönüllere gömülür.Biz gönüllere talibiz.Amacımız şu gök kubbe altında hoş bir seda,bizden sonrakilere de kocaman bir yürek bırakmaktır.
             
Beklentisi az olan insanların üretkenlikleri fazla olur.  
              
Sanatçı toplum mühendisidir.Toplumsal dönüşümün en büyük aktörlerindendir.   
            
Erol AYDOĞAN, büyüdükçe küçülmeyi benimseyen bir çizginin takipçisi olmuştur.Sanatçının ömrü üretmekle ve kendini geliştirmekle geçer.Değerini ise halkının nazarında bulur.                 
                                                                                              
 
 
Klipleri:
 
 
 
 
 

 

 
Başa Dön