S A N A T Ç I M I Z I N
 
Adı Soyadı Sedat ÜNVER
Köyü Çavdar
Ünvanı Ses Sanatçısı
İletişim Bilgileri GSM 0532 517 97 36
E-Posta  
Sanatçımızı Tanıyalım
 
03.04.1968 yılında Mesudiye Çavdar Köyü'nde dünyaya geldim.
 
İlk orta ve lise tahsilimi Ankara'da tamamladıktan sonra 1988 yılında askere gittim. Askerlik dönüşü İstanbul'da kısa bir ticaret hayatından sonra tekrar Ankara'ya döndüm.
 
5 yıldızlı otellerde uzun süre çeşitli departmanlarda görev yaptıktan sonra 1995 yılında Vakıfbank'ta işe başladım. Bankada çalışırken sevgili hocam Mehmet Üçer hocamla tanışma fırsatım oldu ve bankamızın korosunda  kurucular arasında yer aldım.
 
Bir çok kurumun korosunda sevgili hocamla koristlik ve solistlik yaptıktan sonra  bir albüm yapmaya karar verdim. Albümdeki 8 eserin yöremize ait olduğu bir albüm çıkarmaya karar verdik. Müzik yönetmenliğini sevgili hocam Mehmet Üçer'in yaptığı albümü çıkardım.
 
8 eserimiz TRT denetiminden geçti. Daha sonra çalıştığım kurumun genel müdürlüğü İstanbul'a taşınması sebebiyle İstanbul'a tayinim çıktı. İstanbul'a geldikten sonra 2 yıldır aralıksız yöremize ait olan SRT TV ve Mavi Karadeniz kanallarında VADİDEN ESEN RÜZGAR SEDAT ÜNVER  isimli tv programımla bende yöremizin kültürüne katkı yapmaya gayret ediyorum.
 
Halen  Vakıfbank'ta misafirhane sorumlusu olarak görevime devam ediyorum. Aynı zamandada Mesudiye Spor'umuzun basın sözcülüğünü yürütmeye gayret ediyorum.
 
Derneklerimizin gecelerinde ve yayla şenliklerinde sahne alarak katkı sağlamaya devam etmekteyim.
 
Klipleri :
 
 
 

 

 
Başa Dön