MESDEF’DEN MESUDİYELİLERE
 
Çocukluk yıllarımda, biz Mesudiye Ortaokulu’nda öğrenciyken; Melet’in dağıyla, taşıyla, kurduyla, kuşuyla dost olan; gece, gündüz, yaz, kış, uzak, yakın demeden karış karış dolaşıp herkesle ve her şeyle iletişim kuran bir “ağabey” vardı. Gittiği her yerde, o bölgenin tarihi ve kültürel geçmişini araştırır; kayda değer bilgi, belge ve materyalleri toplardı. Sanki zaman tünelinden geçmişe gitmek, varlık sebebi olmuştu. Yaşadığı coğrafyanın şifrelerini çözüp deşifre etmek; en büyük derdi ve davası haline gelmişti. 
 
Yıllar sonra, Azmi Ağabey bir “amatör arkeolog” kimliğiyle, yeniden karşımıza çıktı. Önümüze koyduğu “Melet’in Saklı Sırları” başlıklı dosya ve doküman ile; gözümüzde ve gönlümüzde, mazinin karanlık dehlizlerini aydınlatan ve doğup büyüdüğümüz toprakların kimliğine değer katan şimşekler çaktı. 
 
Mesudiye Dernekler Federasyonu (MESDEF) olarak; “2012 yılı eylem planı” içinde; “tarihi ve kültürel araştırmalara”a da yer vermiştik. Bu bağlamda, Sayın Azmi Karaduman’ın gerçek bir emek ve yürek ürünü olan eserini; Mesudiye Toplumunun ve Türkiye kamuoyunun ilgisine sunmak istedik. 
 
Kendisini, “ismi ile müsemma” gayretinden ve başarısından dolayı tebrik ediyor; varlığından haberdar olduğumuz diğer çalışmalarının da bir an önce tamamlanıp baskı aşamasına gelmesini bekliyoruz. Bu vesileyle, başta Kurucu Genel Başkanımız Alparslan Baki Ertekin olmak üzere; Mesudiye Dernekler Federasyonu’nun oluşmasına, gelişmesine katkıda bulunan tüm hemşerilerimize şükranlarımızı arz ediyoruz. 
 
 
Zekeriya Erdim
Mesudiye Dernekler Federasyonu
Genel Başkanı   
Başa Dön