Alpaslan Baki ERTEKİN

Alpaslan Baki Ertekin, 1971 yılında Beykoz´da doğdu. Ortaöğretimini 1989 yılında İçel Anadolu Lisesi´nde tamamladı. 1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. 2007 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden Uluslararası Ticaret Yüksek Lisans diploması aldı. Halen İstanbul Ticaret Üniversitesi´nde İşletme Doktora programını tez aşamasında sürdürmektedir.

1994 yılında Koç Grubu’na bağlı olan Migros Ticaret A.Ş. bünyesinde iş hayatına başladı. Garipoğlu Şirketler Topluluğu’nda önce Pazarlama Müdürü daha sonra İhracattan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlendi. Garipoğlu Şirketler Topluluğu ile çalışırken 40’a yakın ülkede uluslararası fuar, kongre ve konferansa katıldı. Aynı yıllarda 60’dan fazla ülkeye satış raporları hazırlamak amacıyla seyahatlerde bulundu.

2000-2005 yılları arasında Nortel Netaş A.Ş.´de Satış Müdürü olarak görev yaptı. Aynı yıllar içerisinde 8 ay boyunca tam zamanlı olarak Londra’da “Üst Düzey Yönetici Adaylığı ve Satış Eğitimi” aldı. 14 farklı ülkede “Kurum Kültürünü Yapılandırma”, “Stratejik Planlama ve Verimlilik”, “Dış Ticarette Tedarik Zinciri Yönetimi ve Lojistik Yönetimi”, “Performans Yönetim Sistemi”, “Kurumsal Farkındalık Ve Kişisel Algı” gibi farklı başlıklı 30’a yakın seminere konuşmacı ve dinleyici olarak katıldı.

Mayıs 2005 ile Eylül 2007 tarihleri arasında İstanbul Dünya Ticaret Merkezi İcra Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlük görevlerini üstlendi. Eş zamanlı olarak Trabzon, Kayseri ve Antalya Dünya Ticaret Merkezlerinin de Genel Müdürlük görevlerini sürdürdü. 5 farklı ülke ve 9 şehirde “Neden Türkiye’ye Yatırım Yapılmalı?” konusunda seminerler verdi.

Başbakanlık 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nda en üst icra organı olan Yürütme Kurulu’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına Yürütme Kurulu Üyeliği ve Bütçe-İhale Komisyonu Üyeliği yaptı. Bu görevlerini başarıyla tamamlayan Ertekin, Beltur A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve Kültür A.Ş. Danışmanlığı görevlerini de üstlendi. 2007 yılından bu yana İstanbul Mahkemelerinde, "Fuarcılık" konusunda Bilirkişi olarak görev yapmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkan Vekili olan Ertekin, Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyeliğini sürdürmektedir. Aynı zamanda Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu Yürütme Kurulu Üyesidir.

2010-2011 yılları arasında Öğretim Görevlisi olarak Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda dersler vermiştir. 2011-2012 yılları arasında ise İstanbul Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi’nde Yönetim Organizasyonu ve Spor Yöneticiliği dersleri vermektedir.

Spor A.Ş’nin Genel Müdürlük pozisyonuna 06.11.2009 tarihinde atanan Ertekin, şirketin ulusal ve uluslararası alanlarda temsil edilmesinde sağlamış olduğu katkının yanı sıra 1400 çalışanı, 33 tesisiyle; halkına, amatör sporculara, Milli Takıma ve engellilere hizmet etmiştir.

TMSF'ye devredilen Uğur Soğutma Makinaları A.Ş.'de bir süre CEO olarak görev yaptıktan sonra yine TMSF'ye devredilen Boydak Holding'e CEO olarak atanmış olup halen bu görevine devam etmektedir.(Aralık 2017) 

Ordu – Mesudiyeli, MESDEF (Mesudiye Dernekler Federasyonu) Kurucu Genel Başkanı olan Alpaslan Baki Ertekin evli ve 3 kız babasıdır.

KURUCU YÖNETİM KURULU ÜYELERİ
S.NO ADI SOYADI BELDESİ-KÖYÜ-MAH. GÖREVİ, SIFATI
1 Alpaslan Baki Ertekin Müslüm Sarıca İBB Spor A.Ş. Genel Müdürü
2 Bilal Şahin Yılmaz Fistoru Mah Özel Sektör Yöneticisi
3 Sebahattin Öztürk Hergözü-Aşut Beykoz Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı
4 Sebahattin Kaya Güzle-Kenger Özel Sektör Yöneticisi
5 Muammer Özer Kale İşadamı
6 Coşkun Delice Bayırköy Eczacı
7 Salih Biçer Darıcabaşı Sultanbeyli Ordulular Derneği Başkanı
8 Ayşe Aydoğan Alan Avukat
9 Dursun Işık Karabayır Emekli Öğretmen
10 Orhan Ertekin Üçyol İBB Sağlık A.Ş. Sosyal Hizmetler Md.
11 Sönmez Okutan Üçyol Bankacı
12 Mustafa Coşkun Çiflik Sarıca Dernek Başkanı
13 Murat Özdilek Yeşilçit İşadamı
14 İsa Karakuş Erik Dernek Başkanı
15 Tuncay Sarıgül Hergözü İşadamı
16 Hasan Arıcan Güneyce İşadamı
17 Yaşar Karataş Güvenli Muhtar
18 Güngör Yılmaz Güzle İşadamı

 

ZEKERİYA ERDİM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kimliği

· 1955 Ordu-Mesudiye doğumlu.

· 1973 Yılının ikinci yarısından itibaren, iki yıllık Ankara ikameti dışında İstanbul'da yaşıyor.

· Çardaklı Köyü İlkokulu, Mesudiye Ortaokulu, Perşembe Öğretmen Lisesi ve Ankara Yüksek Öğretmen Okulu Hazırlık Lisesi, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı Bölümü ve İstanbul Çapa Yüksek Öğretmen Okulu mezunu.

· Evli ve 6 çocuk babası.

İş Hayatı

· 1974-1984 Yılları arasında; kasiyerlik, pazarlamacılık, dergicilik, gazetecilik, reklam yazarlığı yaptı.

· 1984-2004 Yılları arasında; eğitim sektörünün özel öğretim kurumları alanında aktif görev aldı, toplam beş özel okul ile bir dershaneyi kurdu ve yönetti.

· 2004 Yılından itibaren; kişilere, kurumlara, ailelere eğitim-danışmalık hizmeti veren bir şirketin sahibi ve yöneticisi oldu.

· 2011 Yılının ikinci yarısından bu yana ise, İBB Başkan Danışmanı olarak görev yapıyor.

Şairliği-Yazarlığı

· Yetmişli yılların başlarından itibaren, çok sayıda şiir yazdı. Şiirlerinin bazıları, muhtelif kültür-sanat dergilerinde yer aldı; bazıları, şarkı-türkü-marş-ilahi formatında bestelendi; bazıları ise, Bir Ömürlük Sabır adlı kitapta toplanıp yayınlandı.

· Bahtiyar Babacan adıyla, özgün çocuk masalları yazdı. Masallarının bazıları 6 kitap ve 16 fasikül halinde yayınlandı. Bilim-kurgu formatında yazılan bir masalı ise, aylık çocuk dergilerinden birinde çizgi roman olarak neşredildi.

· Genelde eğitimle, özelde aile eğitimiyle ilgili çok sayıda makale yazdı, tebliğ hazırladı. Makalelerinin ve tebliğlerinin bir kısmı, çeşitli kitaplarda ve dergilerde yayınlandı.

Radyo-TV Programcılığı

· 1981-1982 Yıllarında, TRT İstanbul Radyosu'nda yayınlanan ''İyi Evlilik-Mutlu Aile'' adlı kuşak programının metinlerini yazdı, mini senaryolarını hazırladı.

· 1995-2009 Yılları arasında, toplam 14 yıl, iki özel radyoda (Marmara FM’de ve Seyir FM’de) ve bir özel televizyonda (Hilal TV’de), eşi Saliha Erdim'le birlikte, haftada bir yayımlanan ''Aile Okulu'' programlarını hazırlayıp sundu.

· Kamuoyundan gelen talepler üzerine, Eylül 2013 itibarıyla, eşi Saliha Erdim’le birlikte, Moral FM’de yeniden ‘‘Aile Okulu‘‘ programına başladı.

STK Çalışmaları

· Yetmişli yıllardan itibaren; çeşitli sivil toplum kuruluşlarının kurucusu, yöneticisi, aktif üyesi oldu.

· Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Bu süre içinde; birkaç dönem Komisyon Başkanlığı, bir dönem Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. Eğitim Komisyonu Başkanı olduğu dönemde, Genç MÜSİAD'ın kuruluşunu organize etti.

· Aynı yıllarda; özel okulların, dershanelerin ve kursların üye oldukları Özel Öğretim Kurumları Birliği (ÖZKUR-BİR)'in kuruluşunu gerçekleştirdi ve Başkanlığını yaptı.

· Halen Ordulular Vakfı'nın, Dünya Yetimler Vakfı'nın, Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Üyesi; bir dönem başkanlığını yaptığı Mesudiye Dernekler Federasyonu'nun Danışma Kurulu Başkanı;  Marmara Eğitim Gönüllüleri Derneği'nin Başkanı; kırk küsür STK'nın ortak zemini olan Eğitim Platformu'nun Genel Koordinatörü.

Siyasal Geçmişi

· 1970-2001 Yılları arasında; sağcı-muhafazakar yelpazede yer alan siyasal organizasyonların içinde bulundu.

· 2001-2011 Yılları arasında; AK Parti kadrolarında ve çalışmalarında aktif görev aldı.

· Üsküdar'da, Kurucu Yönetim Kurulu'nda İlçe Başkan Yardımcılığı yaptı.

· 2002 Genel seçimlerinde, İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili Aday Adayı oldu.

· 1 Kasım 2004-15 Ocak 2011 Tarihleri arasında; Üsküdar İlçe Başkanı olarak görev yaptı ve bir genel seçim, bir yerel seçim, iki referandum tecrübesi yaşadı.

· 2011 Genel seçimlerinde, İstanbul 1. Bölgeden, ikinci kez Milletvekili Aday Adayı oldu.

Proje Çalışmaları

· 1977 Yılından itibaren, ''aile eğitimi ve danışmanlığı'' alanında yaptığı özgün çalışmalar; büyüyerek ve gelişerek, toplumun geniş bir kesimine mal oldu.

· 1984 Yılından itibaren, ''özel okulculuk'' alanında oluşturduğu alternatif anlayış ve işleyiş örnekleri; sektördeki muhafazakar kadroların ve kurumların gelişmesine katkıda bulundu.

· 1993 Yılında başlattığı ''değerler eğitimi'' uygulamaları, zamanla ülkenin ve toplumun ortak gündemi haline geldi.

· 2003 Yılında başlattığı ''üstün yetenekli çocukların ve gençlerin eğitimi'' çalışması, 2012 yılında TBMM'nin gündemine girdi ve devlet politikası olma yolunda mesafe kat etti.

· Şimdilerde; başta aile, eğitim ve sağlık alanları olmak üzere, sosyal sorumluluk projeleriyle ilgili ar-ge çalışmalarını devam ettiriyor. Toplumun sağlıklı ve güvenli dönüşümüne destek olmak için, öncelikli ve önemli konularda, ''ortak akıl'' organizelerini sürdürüyor.

 

YÖNETİM KURULU
ADI - SOYADI (Alfabedik sıraya göre)
Adnan Kıran
Dursun Işık
Güngör Yılmaz
Hidayet Demir
İlhan Başarslan
İsa Karakuş
Muammer Coşkun
Muammer Özer
Naim Yılmaz
Özlem Öztekin Vural
Salih Biçer
Sabahattin Öztürk
Sebahattin Kaya
Sinan Erdem
Sönmez Okutan
Şöhrettin Şahin
Yasin Erdem
Zekeriya Erdim

 

ÖZLEM ÖZTEKİN VURAL

ÖZLEM ÖZTEKİN VURAL

1978 Adalar doğumlu olup, Mesudiye'nin Yardere köyündendir.

1999 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 

2007 yılında AK Parti Adalar İlçe Başkanlığı’na atanmıştır.

2011 genel seçimlerinde İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı olarak gösterilmiştir.

2012'de İstanbul İl Başkanlığı 4. Olağan Kongresinde İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 

2014 yılında İl Sekreterya Birim Başkanı olan Vural, 5. Olağan Kongrede yeniden İl Yönetim Kuruluna seçilmiş ve yeniden Sekreterya Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 
16 Nisan 2018 tarihinde yapılan 6.Olağan Kongre ile AK Parti Adalar İlçe Başkanlığına seçilmiş olup bu görevine devam etmektedir.

 

MESDEF'in 2.Başkanı Sn.Zekeriya Erdim Bey'in başkanlığında Genel Başkan Yardımcılığı
görevini layıkıyla yerine getirmiştir.

22 Haziran 2013 tarihinde yapılan MESDEF Olağanüstü Genel Kurulunda
oy birliğiyle Genel Başkan seçilmiştir.

2 yıl Genel Başkanlık görevini sürdürdükten sonra 31.05.2015 tarihinde tek adayla yapılan
Olağan Genel Kurulunda oy birliğiyle Mesudiye Dernekler federasyonu'na 2.kez Genel Başkan seçilmiştir.

Halen Kendi Hukuk Bürosunda Avukatlık ve

Ordu Sporlular Derneği Genel Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Evli ve 1 çocuk annesidir.

İngilizce bilmektedir.

 

oztekinlaw@yahoo.com

 

 

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

2013-2015 DÖNEMİ (Tıklayın)

 

2015-2018 DÖNEMİ (Tıklayın)

 

Başa Dön