Ordu-Giresun Havalimanı 29 Ekim de Açılıyor

ORDU


Ordu Valisi Kenan Çiftçi, Gülyalı ilçesinde yapımı süren Ordu-Giresun havalimanının 29 Ekim'de hizmete açılacağını söyledi.

Ordu Valisi Kenan Çiftçi, Gülyalı ilçesinde yapımı süren Ordu-Giresun havalimanının 29 Ekim'de hizmete açılacağını söyledi.

Vali Kenan ÇİFTÇİ, havalimanı inşaatında yapılan çalışmalarla ilgili basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede, Ordu-Giresun havalimanı projesinin Türkiye'nin en prestij projelerinden bir tanesi olduğunu belirterek, "Ordu- Giresun havalimanı inşaatımız alt yapı ve üst yapı olarak iki etaptan oluşmaktadır. Bir tanesi pist ve altyapı hizmetleri, diğeri de apron, binalar ve insanların konaklayacakları giriş, çıkış yapacakları alan. Altyapı ile ilgili çalışmalar hızlı bir şekilde devam etmişti. Çalışmalar, Temmuz- Ağustos aylarında bitmiş olacak. Terminal binası ve insanların uçağa bindiği alanlar ile ilgili çalışmalar ise gördüğünüz gibi hızlı bir şekilde devam ediyor" diye konuştu.

Hava şartlarında problem yaşanmazsa, 29 Ekim 2014 tarihinde Ordu-Giresun havalimanının hizmete gireceğini söyleyen Vali Kenan ÇİFTÇİ, "Ordulu ve Giresunlu kardeşlerimiz, Ordu'ya, Giresun'a gelmek isteyen veya Ordu'dan, Giresun'dan yurtiçine, yurtdışına çıkmak isteyen kardeşlerimiz havalimanını kullanacaklar. Ordu-Giresun havalimanı hizmete girdiğinde hep beraber buradan uçmaya başlayacağız" dedi.

 

Haber: www.orduportali.com

 

Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu siz ekleyin!...

Yorum Yaz

Siz de yorum yapın
Adınız
Eposta
Yorumunuz
 
Başa Dön