MESUDİYE KAYMAKAMLIĞINDAN TÜP BEBEK PROJESİ

MESUDİYE


Ordu Valiliği İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca uygulanmakta olan Tüp Bebek Projesi kapsamında İlçemizde de Tüp Bebek Projesi uygulaması başlamıştır.

 
 
Ordu Valiliği İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca uygulanmakta olan Tüp Bebek Projesi kapsamında İlçemizde de Tüp Bebek Projesi uygulaması başlamıştır.
 
Aile bütünlüğünün sağlanması ve çocuksuz ailelerin en büyük ihtiyacı olan evlat hasretine son verilmesi amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ‘Tüp Bebek Projesi’ kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz tedavi imkânı sağlanacaktır.
 
 
 
Proje kapsamında yapılacak iş ve işlemler ile yararlanıcılarda aranan şartlar;
 
Tüp Bebek Projesi’nden yararlanabilmek için çiftlerin sosyal güvencesinin olmaması “Tüp Bebek Projesi’nden yararlanabilmek için, başvuru tarihi itibariyle 23-39 yaş aralığında olmak, tıbbi muhtaçlık belgesine sahip olmak, hastaneden alınacak raporla son üç yıl içerisinde normal ya da diğer tedavi yöntemiyle çocuk sahibi olamadığını belgelemek, gelir testi sonucunda yeşil kartlıların ve hiçbir güvencesi olmayanların dahil edildiği G0 düzeyinde olmak, Genel Sağlık Sigortası kapsamında sağlık provizyonu 60/c-1l kapsamında sigortalı olmak, hiç çocuk sahibi olmaması veya çocuklarının sağlık problemleri nedeniyle tedavi amaçlı doğum yapması gerektiğini doktor raporu ile belgelendirmek, aranan şartlar arasında yer almaktadır.
 
Projeden yararlanmak isteyenlerin 26.12.2014 tarihine kadar Mesudiye Kaymakamlığı Vakfı Başkanlığına müracaat etmeleri gerekmektedir. 
 
Kaynak: www.mesudiye.gov.tr
Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu siz ekleyin!...

Yorum Yaz

Siz de yorum yapın
Adınız
Eposta
Yorumunuz
 
Başa Dön