Mesudiye Kamuoyuna Duyurulur

MESDEF

MESUDİYE KAMUOYUNA DUYURULUR
 
Tarihi dokusu ve coğrafik özelliği ile Mesudiye’miz, hem Karadeniz hem de Anadolu kültürünü ortak yaşayan ve yaşatan bir ilçemizdir. Sanayisi olmadığı ve ekonomisini geliştiremediği için Türkiye genelinde en çok göç veren ilçe konumunda olmuştur. Göçlerin artması Mesudiye’mizin gelişmesini engellediği gibi, bu güne kadar gelen siyasi etkenlerde pek fazla etkili olamamıştır. Mesudiye dışına çıkan hemşerilerimiz her gittiği yerde örgütlenmiş ve kültürünü yaşatmak, insanına sahip çıkmak adına 90’ın üzerinde dernek kurmuş ve buna 2 vakıf ve birde spor kulübü eklemiştir. Bu denli derneği çok olan fakat potansiyel güç olmakta zorlanan Mesudiyeli hemşerilerimiz birlikten kuvvet doğar düşüncesiyle hareket etmiş ve güçlerini birleştirme kararı almışlardır. 
 
Tüzükleri müsait 17 dernekle müracaatını yapan “Mesudiye Dernekler Federasyonu” tüm Mesudiyelilere, Tüm Ordulu hemşerilerimize ve ülkemize hayırlı olsun. Tüzüklerini uygun hale getirecek olan derneklerimizi de genel kurula kadar üye yapmayı planlamaktadır. Federasyonun merkezi Kavacık’ta olup, tüm halkımızın rahatça ulaşacağı bir noktadadır. Mesudiyeli tüm derneklerimizle, Mesudiye Sporumuzla ve Mesudiye Vakıflarımızla birlikte hareket ederek; Kaymakamlığımıza ve Belediyemize projeleriyle destek sağlayacak olan Federasyonumuz derneklerimizi daha sosyal hale getirmek, köylerimizi daha güzel yaşanır hale getirmek için çaba sarf edecektir. 
 
Hangi siyasi düşünceye sahip olursa olsun hedefi sadece Mesudiye olan tüm hemşerilerine ayrım yapmaksızın hizmet etmeyi ana düstur edinen Federasyonumuz, ilkeli, kararlı ve hedefleri olan, vizyonu ve misyonunu başarıya odaklayan bir anlayışla hizmet hayatına başlamıştır. 
 
Tanıtım yemeğimizde bizleri onurlandıran Valimiz Orhan DÜZGÜN beye, Kaymakamımız Rıza GÜNDOĞDU beye, Askon Genel Başkanı Mustafa KOCA beye, Belediye Başkanlarımıza, Siyasi parti temsilcilerimize, Meclis üyelerimize, İl, İlçe, Belde ve Köy dernek başkanları ve üyelerine, misafir federasyon başkanlarımıza, kuruluş çalışmalarında büyük emeği geçen Sebahattin KAYA ve komisyon ekibine, Federasyonumuzun Genel Başkanlığını üstlenip bu yükün altına elini koyan Alpaslan Baki Ertekin beye, Ordulular Hizmet Vakfımıza, ORDEF’e, MESVAK’a, Mesudiye Sporumuza ve adını yazamadığımız tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.
 
18 Nisan 2011 
 
 
“KALPLER MESUDİYE İÇİN ATACAK”
 
MESDEF
( MESUDİYE DERNEKLER FEDERASYONU )
 
 
Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu siz ekleyin!...

Yorum Yaz

Siz de yorum yapın
Adınız
Eposta
Yorumunuz
 
Başa Dön