Mesudiye Dernekler Federasyonu 1.Olağan Genel Kurulunu Yaptı

MESDEF

MESUDİYE DERNEKLER FEDERASYONU I. OLAĞAN GENEL KURUL’UNU YAPTI
 
Mesudiye Dernekler Federasyonu (MESDEF), 1.Olağan Genel Kurul’unu yaparak; Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurulu üyelerini seçti.
 
Üsküdar Belediyesi Altunizade Kültür Merkezi’nde yapılan Genel Kurul’a; Ordu ve Mesudiye düzeyinde STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, bürokratlar, işadamları, muhtarlar, meclis üyeleri, basın mensupları ve delegeler katıldılar.
 
Ordulular Vakfı Başkanı Kahraman Galav’ın, Ordu Dernekler Federasyonu Başkanı Sabri Çelebi’nin, Ordu Dernekler Platformu Başkanı Şenel Yediyıldız’ın, Karadeniz Dernekler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Muammer Özcan’ın, Esenyurt Ordu ve İlçeleri Dernek Başkanı Mustafa Gevrek’in, Mesudiyeliler Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Muhittin Aksu’nun, Mesudiye Spor Kulübü Başkanı Turan Taşlıçukur’un, İstanbul İşkur İl Müdürü Muammer Coşkun’un, İstanbul Bölge Trafik Müdür Yardımcısı Mustafa Koçyiğit’in, Mesudiye Kaymakamı Rıza Gençoğlu’nun, Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül’ün, Üçyol Belediye Başkanı Aydın Gündoğdu’nun, Ordu Haber Sahibi ve Yöneticisi Rüşat Aydoğan’ın, Mesudiye Gazetesi Sahibi ve Yöneticisi Sefai Uzunyurt’un hazır bulundukları Genel Kurul’da;  Zekeriya Erdim’in Başkanlığında oluşan tek liste, delegelerin oy birliği ile seçilerek MESDEF’in yeni dönem sorumluluğunu üstlendi.
 
Seçim sonrası söz alan Zekeriya Erdim; başta Kurucu Genel Başkan Alpaslan Baki Ertekin olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür edip, arkasından şunları söyledi:
 
“Mesudiye Dernekler Federasyonu, siyasi ve ekonomik bir yapı değil; tüm Mesudiyeli’lerin sivil ve sosyal zeminidir. Hiç kimsenin rakibi, muhalifi, alternatifi değil; bir ihtiyaçtan doğan ve o ihtiyaca cevap vermek üzere kurulan doğal bir yapıdır. Mesudiye’nin her karış toprağı, Mesudiyeli’nin her bir ferdi, Federasyon’un ilgi ve sorumluluk alanı içine girmektedir. Tüm çalışmalarda, ortak akıl-ortak irade süreci ve çoğulcu-katılımcı yönetim sistemi esas alınacaktır. Mesudiye’ye hizmet etmek, her Mesudiyeli’nin hakkı; ona hizmet etme zeminini ve fırsatını oluşturmak Federasyon'un görevidir. Bunun için, kalbi Mesudiye için atan tüm Mesudiyeli’leri Mesudiye Dernekler Federasyonu’na kurumsal üye olmaya, yönetim kademelerinde ve çalışma gruplarında görev almaya, enerjisini bu çatının altında sinerjiye dönüştürmeye davet ediyoruz. Ayrıca, 6-7-8 Ocak 2012’de yapmayı düşündüğümüz Mesudiye Çalıştayı için; 2012 Yılı Eylem Planı’nın oluşmasına, gelişmesine katkıda bulunacak tesbitlerinizi, tekliflerinizi, projelerinizi bekliyoruz."
 
 
Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu siz ekleyin!...

Yorum Yaz

Siz de yorum yapın
Adınız
Eposta
Yorumunuz
 
Başa Dön