Mesudiye Belediyesi ve MESDEF den Muhteşem Bir Festival

GENEL


6’ıncı Mesudiye Kültür Sanat Festivali, Unutulmayacak Bir Coşkuyla Tarihteki Yerini Aldı.

Mesudiye Belediyesi ve MESDEF tarafından organize edilen 6’ıncı Mesudiye Kültür sanat festivali muhteşem bir konser ile son buldu.

Hamidiye meydanında yapılan ve Altaş TV’den canlı olarak yayınlanan Mesudiye 6’ıncı Kültür Sanat Festivali Mesudiye’de son şenlik olması sebebi ile yoğun katılıma neden oldu.

HEKİMOĞLU MESUDİYE’DE

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu, "Hekimoğlu" adlı oyunu Mesudiye ilçemizde sahneledi. Karadeniz Tiyatrosu tarafından daha önce birçok kez sahnelenen ve izlenme rekorları kıran oyun için, 6. Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Mesudiye Belediyesinin talebine olumlu karşılık veren Ordu Büyükşehir Belediyesi, sahneleyeceği oyunla hem festivale katkıda bulundu, hemde sanatsal faaliyetlere olan desteğini de sürdürmüş oldu. Mesudiye Belediyesi'nce 6. Kültür ve Sanat Festivali kapsamında sahnelenen  "Hekimoğlu" adlı oyunda 10'u oyuncu olmak üzere toplam 17 kişi görev aldı.

MEHTEREN İLGİ ODAĞI OLDU

Sivas Belediyesi Mehter takımı tarafından yapılan yürüyüş ve akşamında Mehter takımı tarafından yapılan gösteri Mesudiyeliler tarafından ilgi odağı olurken, Mehter takımı tarafından Belediye başkanımız İsa Gül’e takdim edilen ve Türk bayrağı da izleyicilerden büyük alkış aldı.

SANATÇILAR ÇOŞTU, ÇOŞTURDU

Sunuculuğunu Dadali’nin yaptığı 6’ıncı Kültür Sanat Festivalinde sanatçılar Sinan Yılmaz, Canan Başaran, Sedat Ünver, Kuzu Mustafa Ve Nazmi Can türkü ve horanları ile Mesudiyelileri coşturdu.

BİRLİKTELİĞİMİZ DEVAM EDECEK

Mesudiye Dernekler Federasyonu (MESDEF) Genel Başkanı Özlem Öztekin Vural; “Mesudiye Belediyesi ile ortaklaşa organize ettiğimiz 6’ıncı Kültür ve Sanat Festivalimize hepiniz hoş geldiniz. Buna benzer bir şöleni 9 Mart 2014 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirdik ve tüm Mesudiyelileri bir araya getirmeyi başardık. Mesudiye Belediye Başkanımız Sn.İsa Gül ile sürekli irtibat ve iletişim halindeyiz, birlik beraberlerimiz devam edecek başarılı birçok işe birlikte imza atacağız. MESDEF'imizin tüm Yönetim Kadrosuyla bugün buradayız. İstanbul’daki dernekler olarak birinci önceliğimiz Mesudiye’mizi daha güzel yerlere getirmek ve ilçemizi adını tüm dünyaya duyurmak. Bu konuda bizlere destek veren tüm derneklerimize teşekkür ederiz. Hepinizi iyi eğlenceler diliyorum.”dedi

İLÇEMİZİ BÖLMEYE ÇALIŞAN DIŞ GÜÇLERDEN KURTARACAĞIZ

Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül “ Başarılı işlere imza attıkça ilçemiz daha da güzelleşiyor. 6 yıldır devam eden kültür sanat festivalimiz ile ilçemize yöre ilçelerden insanlar geliyor ve ilçemizdeki güzelliklere hayran kalıyorlar. 6 senedir yöresel sanatçıların yanı sıra birde ünlü sanatçı getirerek insanların ilçemize gelmelerini sağlıyoruz. Ayrıca Mesudiyeli vatandaşlarımızın en iyi şekilde eğlenmesini sağlıyoruz. Böyle etkinliklerin ayrıca Mesudiye Turizmine de katkı olacağını düşünüyorum. Bugün buraya çevre ilçelerden gelen ve gurbetten dernekler vasıtası ile buraya katılan ayrıca Altaş TV ekranlarından bizleri izleyen tüm dostlarımıza da selam olsun. Mesudiye için dernekler çok önemli bir yer tutuyor. İlçe nüfusunun yarısından çoğu gurbette yaşıyor ve bunları tek bir çatı altında toplamak derneklerin işi dernekleri tek bir çatı altında toplamak da Mesudiye Dernekler Federasyonun işi. Bu yüzden tüm mahalle derneklerimizin MESDEF’e üye olmasını istiyorum. Mesudiye’mizi bölmeye çalışan dış güçlere karşı ilçemizi koruyacağız ve kısa sürede ilçemizi canlandıracağız. Kalıcı eserler ile adımızdan söz ettireceğiz.”dedi.

 

Haber: Mesudiye Gündem

 

Tüm Resimler için : https://www.facebook.com/Mesudiye Dernekler Federasyonu

 

Yorumlar (1)

şenel yılmaz
gerçekten çok güzel görsel gösteriler konserler sanatcılarımızın performansı şölene ayrı bir heyacan hele sinan yılmazın sahneyi saat 1 olmuş hala bırakmayışı ordaki insanların ilgisi oranın güzelliğini anlatmaya yetiyorda artıyor bilemesudiyeli ve çevre köylarden vede illerden gelenlere böyle bir heyacanı yaşattığı için belediye başkanımız sayın isa gül beyefendi ve mesdefimizin değerli başkanı sayın özlem hanıma teşekkür ediyor devamının gelmesini temenni ediyorum
ŞENEL YILMAZ
1 Adet Yorum İncelenmektedir. Henüz Onaylanmamıştır.

Yorum Yaz

Siz de yorum yapın
Adınız
Eposta
Yorumunuz
 
Başa Dön