Mesudiye Belediye Başkanı İsa GÜL e, Anadolu Yerel Yönetimler Dergisinden Ödül

MESUDİYE

Mesudiye Belediye Başkanı İsa GÜL e, Anadolu Yerel Yönetimler Dergisinden Ödül
 
Anadolu Yerel Yönetimler Dergisinin ülkemizdeki belediye başkanları ile yapmış olduğu anketler sonucunda ilçemizde yapılan çalışmalar ve projeler ile Belediye Başkanımız İsa GÜL, Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi Yılın Yöneticileri ödülünü almaya hak kazanarak ilçemizin adını bir kez daha tüm Türkiye’ye duyurdu.
           
Ödül töreninde konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız :” Öncelikle beni bu ödüle layık gören Anadolu Yerel Yönetim Dergisi çalışanlarına teşekkür ediyorum. 5 yıllık belediye başkanlığı görevimizde yapmış olduğumuz çalışmalarda çok büyük gayretler sarf ettik Mesudiye Belediyemizin imkan ve şartları çok zordu. İmkanlarımız gelir ve giderlerimizi karşılamazken kimi zamanlar çalışanlarımızın maaşlarını dahi ödeyemezken ilçemizdeki çalışmalara ve yatırımlara devam ettik. Anadolu Yerel Yönetimler Dergisinin yapmış olduğu anket ve araştırmalarla Mesudiye Belediyesi Başkanlığını başarılı belediyelerden biri olarak görmeleri tüm personelimizi ve şahsımı ziyadesiyle memnun etti. Bu ödülü Mesudiye’mize layık gördükleri için teşekkür ediyorum.
 
Mesudiye de neler yaptık?  Modern çalışmalar anlamında alt yapı çalışmaları, Sosyal Hizmetler noktasında ciddi yatırımlar yaptık. Göreve gelir gelmez çağdaş anlamda sosyal tesis ve Mesudiye Hamidiye Parkını yaparak tüm Mesudiyeli halkımızın ve misafirlerimizin hizmetine sunduk. Sosyal Çalışma anlamında tiyatro etkinlikleri yaptık ve Ramazan ayı etkinlikleri çerçevesinde 5 yıl boyunca Ramazan Çadırımızı kurduk yaklaşık 30 000 kişiye yemek ve ihtiyaç sahibi 1000 kişiye de gıda yardımı yaptık. Bütün bunları belediye imkanları dışında iş adamlarımızın bağışlarıyla yaptık. Tüm iş adamlarımıza ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.
 
Mesudiye Belediye Başkanı olarak bizi bu ödüle layık görmelerinin en büyük gerekçesi her belediye büyük imkanları varsa büyük projelere imza atar, ancak Mesudiye Belediyesi olmayan imkanlara karşın bağışlarla, sivil toplum örgütlerinin destekleriyle ve diğer belediyelerimizin yardımıyla yapmış olduğumuz projelere ve almış olduğumuz desteklerle Mesudiye’mizi yaşanılabilir bir ilçe hale getirmenin mücadelesini verdik. Yerel Yönetimler Dergisi de gerekli araştırmayı yaparak Mesudiye Belediyesinin bu kıt imkanlarla bu hizmetleri nasıl yaptığını,  memur ve işçinin maşını zor öderken bu hizmetleri başarıyla yaptığımızı gördüler ve gelirinden daha fazla yatırımlara imza atan bir belediye gördüler. İşte bu belediye Mesudiye Belediyesidir…
 
Mesudiye ilçemiz eski ve tarihi dokuya sahip bir ilçedir. İşte bu yapı ve dokuyu bozmayacak şekilde Toki Projesini hazırladık. Mesudiyemizin tarihi dokusunu yansıtan hatta daha da güzelleştirecek Toki Projesinin ihalesini tamamladık. 204 adet konut, 150 kişilik camii ve sosyal alanlarıyla Mesudiyemizi yeni bir yaşam merkezi haline getirecek bu projenin en büyük özelliği, Mesudiye Mimarisini taşıyan bir proje olmasıdır.
Pendik Belediyesiyle yapmış olduğumuz bir başka proje ise Mesudiye İmar ve Revizyon projesidir. Belediye olarak projeyi tamamladık ve halkımızın onayına sunduk. Halkımızdan gerekli onayı aldıktan sonra Belediye Meclisimizce proje kabul edilmiştir.
 
15- 20 yılı aşkın hayvan pazarı ilçemizde kapanmıştı ve üreticilerimiz zor bir duruma girmişlerdi. Yeni hayvan pazarı yerini yaptık ve hizmete açtık.
 
Mesudiye’mizde parklar, bahçeler, tarihi çeşmeler yaptık ve çok güzel çalışmalarda bulunduk.
Mesudiyemizin adını aldığı melet ırmağı ilçemizin ortasında geçmekte olup melet ırmağı ıslahı çalışmaları ile ilgili projemizi DSİ ile projelendirdik. Önümüzdeki yıl melet ırmağında ıslah çalışmalarına başlayacağız ve ilçemize daha güzel bir görünüm kazandıracağız. Melet Irmağımızın merkezden başlayarak 1 km alanda sosyal alanlar, gezi alanları, parklar, bahçeler ve kısacası bu alanda yapılabilecek ne varsa bunlara da ayrıca proje içinde yer verilecektir.
 
Mesudiye ilçemizde içme suyu alanında da ciddi bir çalışma yaptık. Motor pompa sistemiyle su taşıma işlemine çözüm bulduk ve yüksek kotlara su verebilir hale geldik. Böylece aylarca evlerine su alamayan hemşerilerimizin su sorununu da çözmüş olduk. Yine su çalışmaları alanında Cazibeli İçme Suyu proje çalışmalarını iki yıldır devam ettirdik ve tamamladık. İnşallah Büyük Şehir Belediyemizle birlikte bu projeyi de hayata geçirmiş olacağız ve Mesudiyemizin 50 -60 yılık su sorununu da çözmüş olacağız. Sözlerime burada son verirken huzurlarınızda Anadolu Yerel Yönetimler Dergisine bir kez daha teşekkür ediyor ve almış olduğumuz bu ödülü Mesudiye halkımızın, iş adamlarımızın ve Mesudiye Belediyesi çalışanlarının da adlarına aldığımı belirtmek istiyorum. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu siz ekleyin!...

Yorum Yaz

Siz de yorum yapın
Adınız
Eposta
Yorumunuz
 
Başa Dön