MESDEF 2. Genel İstişare Toplantısını Point Hotel de Yaptı

MESDEF

MESUDİYE DERNEKLER FEDERASYONU 2.GENEL İSTİŞARE TOPLANTISINI POINT HOTEL'DE YAPTI
 
Mesudiye Dernekler Federasyonu, İstanbul Point Otel’de gerçekleştirdiği 2. Mesudiye çalıştayında, ilçenin kalkınması ve yatırıma yönelik projelerin tartışılmasını sağladı.
 
Tam gün süren programa yaklaşık 300 kişilik bir katılım oldu.
 
Mesudiye Dernekler Federasyonu İstanbul Gayrettepe Point Otel’de ilçenin kalkınma sorunları ve çözüm önerilerinin tartışıldığı çalıştay düzenleyerek, işadamları ve dernek başkanlarını bilgilendirdi.
 
Tam gün süren programa açık büfe kahvaltı ikramıyla başladı. Başkan Yardımcısı Sebahattin Kaya’nın sunuculuğunu yaptığı çalıştayda ilk konuşmayı MESDEF Genel Başkanı Zekeriya Erdim yaparak: “Şu anda federasyonumuza resmi 27, yakın zamanda başvurusunu yapacak derneklerle birlikte 40 köy/mahalle derneğinin üyeliği var. Federasyonumuz tarım ve hayvancılık açısından Ordu’nun yatırım programına alınmasını katkı sundu. Federasyonumuza büyük bir mülk alıp, Mesudiye’nin tüm kurumlarını burada toplamayı amaçlıyoruz. Mesudiye’nin kanaat önderlerinden bir danışma kurulu oluşturulmasını ve sivil toplum kuruluşları arasında hakem oluşturulmasını öneriyoruz. Bu kurul ne kadar alırsa biz uyarız."
 
Mesudiye köy  derneklerinin tamamı yada çoğunluğunun katılımıyla federsayonumuz olağanüstü kongresini yaparak yeni yönetim seçilsin, biz de görevi devredelim.
 
TRT'nin arşivindeki 18 türküyü tespit ettik. Bir Mesudiye Türküleri Albümü yapacağız. Mesudiyeliler için bilgi bankası oluşturuyoruz. Meletin Gizli Sırları adlı tarih kitabının birinci cildini bastırdık. Geçen yıl yaptığımız çalıştayın ikincisini yapıyoruz." diyerek katılanlara teşekkür etti.
 
Mesudiye belediye Başkanı Sn.İsa Gül'de yaptığı konuşmada "Mesudiyeli seçilmişlerin Federasyon kurulması için kendine görev verdiğini söyleyerek: "Bizde federasyonu 17 derneğin katılımıyla kurduk. Ben yönetimi teslim ettikten sonra Mesudiyeliler Derneği, Federasyon ve Vakfımıza eşit yakınlıkta durdum. Sivil toplum kuruluşları siyasetten uzak durmalıdır" dedi. Türkiye Belediyeler Birliği Hukuk Müşaviri Sn.Temel Başalan ise Büyükşehir olmanın önemine değinerek: "Köylerde önceden kişi başına 41 lira kaynak gönderilirken, artık kişi başına 449 lita gönderilecek. Su dışında 5 yıl süreyle hiçbir vergi, harç alınmayacak" dedi.
 
Çalıştayın moderatörlüğünü İş-Kur İstanbul İl Müdürü Sn.Muammer Coşkun yaparken, konuşmacı olarak Beykoz Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Sn.İbrahim Özdemir, Ziraat Bankası Mesudiye Şube Müdürü ile Ordu Kırsal Kalkınma Kurumu temsilcileri katıldılar.
 
İşadamı Seyfettin Yıldırım ise Mesudiye'ye yapılacak yatırımlar arasında Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Temel Başalan, İş-Kur İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun, Mesudiyeliler Vakfı Başkanı Sn.Fazlı Coşkun, MESVAK Onursal Başkanı Sn.Aydın Özgül, Ordu Mesudiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Ordu Basın Derneği Başkanı Sn.Sefai Uzunyurt, CHP İstanbul İl Disiplin Kurulu Üyesi Yekta Aydın, Tarım ve Kırsal kalkınma Teşvik Koordinatörü Nihat Kalkan ile 30 köy ve mahalle dernek başkanlarının da aralarında bulundupu yaklaşık 300 kişi yer aldı.
 
14.04.2013
 

 

 
Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu siz ekleyin!...

Yorum Yaz

Siz de yorum yapın
Adınız
Eposta
Yorumunuz
 
Başa Dön