Üye Derneğimiz Güvenli Köyü Derneğine Ziyarette Bulunduk

MESDEF


MESDEF Üye Derneğimiz Güvenli Köyü Dernek Başkanı ve Yönetim Kurulunu, dernek lokallerinde ziyaret ettik.

GÜVENLİ KÖYÜ DERNEKĞİNE ZİYARETTE BULUNDUK.

Güvenli Köyü Derneği MESDEF üyesi olmakla beraber aynı zamanda dernek başkanımız Sn.Muhammet Yalçın'da Mesudiye Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesidir.

 

Bilindiği üzere haftalık yönetim kurulu toplantılarımızı, geleneksel hale getirerek ayrı ayrı dernek merkezlerinde yaparak hem derneklerimizi mekanlarında zyaret ediyoruz, MESDEF'in amaç, gaye ve hizmetlerinden bahsediyor, yönetim kurullarının fikirlerine başvuruyor ve İstanbuldaki Mesudiyeliler ve Mesudiyemiz için neler yapabileceğimizi hep beraber tartışıyoruz. Büyük Mesudiye Şöleni, ne kadar 2011 yılında Yalova'da yapılan Mesudiye Çalıştayında kararı alınmış olsada, daha sonra böyle bir dernek toplantısında tekrar fikir olarak ortaya atılmıştır. Sonrasında tüm üye derneklerimizle istişare yapılmış olup 2014 yılı içerisinde yapılması kararı alınmıştır. Şölen günü ne kadar doğru bir karar alındığı tüm türkiyedeki Mesudiyeli hemşerilerimiz tarafından görülmüş oldu. Bu anlamda bu tür dernek ziyaretli toplantıları MESDEF olarak önemsiyoruz.

 

Güvenli Dernek Yönetimi ile yapmış olduğumuz Büyük Mesudiye Şöleni'nin değerlendirmesini yaptık. Ufak tefek pürüzler haricinde başarılı bir şölen olduğu, uzun yıllar öncesi yapılan Abdi İpekçi Spor Salonu'ndaki Mesudiye şöleni sonrasında yapılan en büyük Mesudiyeliler Buluşması olduğu herkes tarafından beyan edildi.

 

Güvenli Köylü hemşerilerimizle istişareden sonra MESDEF Yönetim Kurulu olarak kendi toplantımızı yaptık. Verimli bir toplantı olmuş olup, birçok kararlar alınmıştır. Şuanda açıklanması gerekli olan kararlardan birisi şudur: Ordu Dernekler Platformunun Ordu genelinde 24 takımla yapmış olduğu futbol turnuvasına 2.kez katılma kararı alınmıştır. Bilindiği üzere 2012 yılında da bu turnuvaya MESDEF SPOR olarak katılmış ve 24 takım arasında ŞAMPİYON olmuştuk.  

 

Toplantımıza Topağacı Mahallesi Muhtarı ve Adayı Sn.Yaşar Karataş ve AK Parti Ümraniye Belediye Meclis Üyesi Adayı hemşerimiz Sn.Kamuran Karabulut'da sonradan toplantımıza katıldılar ve Büyük Mesudiye şöleni'ndeki başarıdan dolayı MESDEF yöneticilerine tebriklerini ilettiler.

 

Güvenli Köyü Derneğimize Dernek Başkanımız Sn.Muhammet Yalçın beyin şahsında tüm yöneticilerine, bizlere mekanları açarak engüzel şekilde ağırladıkları için minnettarız. 

 
Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu siz ekleyin!...

Yorum Yaz

Siz de yorum yapın
Adınız
Eposta
Yorumunuz
 
Başa Dön