Genel Başkanımız Özlem Öztekin Vural dan 23 Nisan Mesajı

MESDEF


Mesudiye Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Özlem Öztekin Vural, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 94'ncü yılı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Özlem Öztekin Vural mesajında;
 
Milli egemenliğin sembolü Meclis'in açılışının 94. yılının kutlandığını hatırlatarak, bu coşkunun dünya durdukça artarak devam etmesini diledi. MESDEF Genel Başkanı Özlem Öztekin Vural, ''Milletimizin hür ve bağımsız şekilde yaşamasını sağlayan, TBMM'nin soylu çatısı altında kendi iradesini en serbest şekilde ortaya koymasına zemin hazırlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ilk Meclisin tüm üyelerini saygıyla anıyorum'' dedi.
 
Özlem Öztekin Vural, 94 yıl önce, Büyük Millet Meclisi'ni dualarla açan kahramanların dünyaya insanlık ve demokrasi dersi verdiğini belirterek, kendilerinin devraldığı çağdaş ve evrensel değerleri koruyarak gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak için tüm güçleriyle çalışacaklarını ifade etti.
 
94 yıl önce bugün, tutsaklığa ve karanlığa itilmiş ülkede, Türk tarihinin en büyük devriminin gerçekleştirildiğini ve bir dönemin kapatılarak yeni bir dönemin açıldığını ifade eden MESDEF Genel Başkanı Özlem Öztekin Vural, yeni dönemin temelinde Milli egemenlik anlayışının yattığını vurguladı. Her yıl 23 Nisan'ın aynı zamanda çocukların da bayramı olarak kutlandığını ve dünyada çocuklara armağan edilmiş, onlar için önerilmiş böyle bir bayramın hiçbir ülkede bulunmadığını belirten Sn.Vural, bunu ülke açısından onur ve kıvanç nedeni saydıklarının altını çizdi.
 
 
 
MESDEF Genel Başkanı Özlem Öztekin Vural mesajında ayrıca ''Bizler atalarımızdan bize intikal eden ağır bir sorumluluk altında, Türkiyemizin ve çocuklarımızın geleceğini en iyi şartlarda kurmak için büyük çaba sarf ediyoruz. Bu süreç içerisinde tüm zorluklara ve engellemelere rağmen Türkiye Cumhuriyeti çağdaş, uygar ve lider bir devlet olma yolunda hedefine emin adımlarla ve kararlılıkla yürümektedir'' dedi.
 
Özlem Öztekin Vural sözlerinin sonunda çocuklara da seslenerek şöyle dedi:
 
''Sevgili çocuklar,
Gazi Mustafa Kemal, ''Bugünün küçükleri yarının büyükleridir'' diyerek sizlere vermemiz gereken önemi en güzel şekilde ifade etmiştir. Unutmayın! Bugün bizlerin bulunduğu bu makam ve mevkilerde gelecekte sizler yer alacaksınız. Bugün burada coşkunuzu paylaşan büyükleriniz sizden araştıran, düşünen, üreten, cesur, atılımcı, vatana ve milletine bağlı, ahlaki ve insani değerlere sahip insanlar olarak yetişmenizi beklemektedirler. Sizler de bu bilince sahip olmalısınız. Şimdiden sorumluluklarınızı yerine getirip geleceğe iyi hazırlanırsanız aydınlık yarınlar sizlerin olacaktır. Bizlere bugünleri kazandıran fedakâr insanları rahmetle ve minnetle anıyor, siz sevgili çocuklarımızın ve tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram'ını kutluyorum.''
Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu siz ekleyin!...

Yorum Yaz

Siz de yorum yapın
Adınız
Eposta
Yorumunuz
 
Başa Dön