Enver Yılmaz Büyükşehir Belediye Başkanlık Mazbatasını Aldı

ORDU


30 Mart yerel seçimlerinde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Enver Yılmaz, Ordu İl Seçim Kurulu'ndan mazbatasını aldı.

AK Parti'den Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Enver Yılmaz, mazbatasını aldı.

 

Yılmaz, beraberinde AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Akyol, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, belediye meclis üyeleri ve partililerle adliyeye gelerek mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Cengiz Sert'ten aldı.

Enver Yılmaz, burada yaptığı açıklamada, kendi adına 122 günlük bir mücadelenin ardından seçimlerin resmi belgesi mazbatayı aldığı için mutlu olduğunu söyledi.

Seçim sürecini en iyi şekilde yöneten kamu görevlilerine teşekkür eden Yılmaz, şöyle konuştu:

"Hakikaten Ordu, tarihinde belki de bir faninin ender rastlayabileceği bir seçim sonucuyla karşı karşıya. Tabi kurucu büyükşehir belediye başkanlığının farklı bir algısı var. Seçim kazanan belediye başkanlarımızın çoğu bir makama geçecekler ama kurucu büyükşehir belediye başkanının fiziki anlamda devralacağı bir birim yok. Bu anlamda inşallah bu belgeyle Ordu'da büyükşehri yeniden inşa edeceğiz. Ben burada bu belgenin gerçek sahibi vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Zira biz burada sadece milletimiz adına iş yapan siyasetçileriz. İnşallah hemşehrilerimize mahcup olmayacak, Ordumuzun yeni büyükşehir planıyla kalkınmasına vesile olacak bir yönetim anlayışı oluşturacağız."

- "Sayın Başbakan ile 3 kez görüştük"

Yılmaz, seçim gecesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile telefonla üç kez görüşme yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"O akşam sayın Başbakanımız ile üç defa telefon görüşmesi yaptım. İlkinde o aradı, ikincisinde ben aradım. Üçüncüsünde tekrar sayın Başbakanımız aradı. İlk aradığımda kar dolayısıyla henüz bazı sonuçlar resmi olarak elimize gelememişti. Partimizin oluşturduğu sistemde biz sonucu çok kısa bir sürede öğrendik. Sandıklar açıldıktan iki saat sonra büyükşehir dahil olmak üzere 19 ilçeyi kazandığımızı öğrenmiştik. Sayın Başbakanımız ile bu süreci paylaştık. En son gece bir görüşmemiz daha oldu ama o bana kalsın."

 

Haber : www.sondakika.com/

Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu siz ekleyin!...

Yorum Yaz

Siz de yorum yapın
Adınız
Eposta
Yorumunuz
 
Başa Dön