Basında BÜYÜK MESUDİYE ŞÖLENİ

MESDEF


BASINDA BÜYÜK MESUDİYE ŞÖLENİ

BÜYÜK MESUDİYE ŞÖLENİ BASINDA DA SES GETİRDİ

   

 

Haberin devamını

 

YEREL YÖNETİMLERDEKİ BAŞARIMIZI ORDU'YA TAŞIYACAĞIZ

İstanbul'da faaliyetlerini sürdüren Mesudiyeliler Dernekler Federasyonu (MESDEF) tarafından dayanışma gecesi düzenlendi. İstanbul Ümraniye Haldun Alagaş Spor Kompleksi'nde düzenlenen geceye, AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, Mesudiye Dernekler Federasyonu (MESDEF) Başkanı Av. Özlem Öztekin Vural ve çok sayıda davetli katıldı. Gece de söz alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "AK Parti olarak yerel yönetimlerdeki tecrübemizin Ordu'da ilk başlangıcını, ilk temel taşlarını koyması adına Enver Yılmaz kardeşimizin orada başkan seçilmesini çok önemsediğimi bir yurttaş olarak ifade etmek istiyorum" diye konuştu.

HER TÜRLÜ BİLGİ VE DESTEĞE HAZIRIZ

"Mesudiye'nin dayanışma gecesinde bize gösterdiğiniz yakın ilgiden dolayı hepinize yürekten teşekkür ediyorum" diyen Topbaş, "İstanbul Enver kardeşimin bahsettiği gibi Avrupa'nın 23 ülkesinden büyük. Bugün burada Ordu'muzun değerli hemşerilerimizle birlikteyiz. Şehirler medeniyetlerin yeşerdiği yerlerdir. Şehirler insanı, insanlarda şehirleri şekillendirir. Şimdi inanıyorum ki Ordu büyükşehir olmasıyla birlikte köyleriyle birlikte farklı bir hizmetle buluşacak. Ordu'nun ilk büyükşehir olmasında önemli bir sorumluluğu alarak aday olan Sayın Enver Yılmaz'ı kutluyorum. Çünkü rotanızı nasıl belirlerseniz geleceğiniz öyle oluşur. Özellikle sayın Başbakanımızın yerel yönetim tecrübesinin, bize aktardığı yerel yönetim anlayışının Ordu'da kök salması adına bu seçim Ordu için çok önemlidir. Enver Yılmaz kardeşimin de orada başlatacağı yeni bir Ordu anlayışının da ilimizin Türkiye'de kendisini farklı hissettirmesini sağlayacaktır. Biz İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü bilgi ve desteğe hazırız. Yeter ki Ordulular olarak bu fırsat verilsin. Biz medeniyetler kurmuş, Dünyaya medeniyeti öğretmiş bir millet olarak, istiyoruz ki Anadolu yeniden şekillensin. Milletler topluluğunda Anadolu yeniden kendini hissettirsin. Diliyoruz ki evlatlarımız yaşadıkları yerlerden gurur duyup, geleceğe umutla baksınlar. Bunun da temelleri yerelde atılır. Birileri büyükşehir yasasından endişe duydular. Muhalefet partisi yasayı Anayasa Mahkemesi'ne taşıdı. Türkiye belediyeler birliği başkanı olarak büyükşehirin faydalarını anlattık Anayasa Mahkemesi bunu reddetti"

YEREL YÖNETİMLERDEKİ TECRÜBEMİZİ ORDU İÇİN KULLANACAĞIZ

Ordu'ya hep destek olacaklarını belirten Topbaş, "Ordu'da yeni bir plan bütünlüğü içerisinde köylere kadar hizmetin yapılması adına büyükşehir sorumlu tutuluyor. Köylerdeki çöp başta olmak üzere sudan tutun itfaiye hizmetlerine kadar büyükşehirin sorumluluğunda. İstanbul'da 172 köy bize katıldı. Köyler sıcak asfaltla büyükşehirle tanıştı. Köylerin ekonomik kalkınması için seracılık faaliyetlerine dahi destek verdik. İçme suyundan altyapısına kadar, biyolojik arıtma tesislerine kadar her sorumluluk omuzlarımızda. Yani Ordu'nun büyükşehir olmasıyla birlikte yeniden bir Ordu ortaya çıkacak. Bu bir medeniyet demektir. Bu bir Ordu demektir. Bu bağlamda bizim AK Parti olarak yerel yönetimlerde tecrübemizin Ordu'da ilk başlangıcını, ilk temel taşlarını koyması adına Enver Yılmaz kardeşimizin orada başkan seçilmesini çok önemsediğimi bir yurttaş olarak ifade etmek istiyorum. Farklı siyasi partilerde gönüllerimiz olabilir ama yerelde biraz daha şehir, ilçe ve köy menfaatleri ön plandadır. Bu bakıma birazda yerel seçimlerde algıyı böyle almak gerekir. Hizmeti kimden alabilirim? Kim sözü namus bilir ve kim sözü yere düşürmez. Hangi gücü vardır? Buna bakarak yerel anlayışın ön plana çıkması gerekir. Bu seçimler istikrar demektir" şeklinde konuştu.

"ENVER YILMAZ KARDEŞİMİZ"

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz'a her türlü desteği sunacaklarını belirten Topbaş sözlerini şöyle sürdürdü; "Nasıl bir Ordu ve İstanbul istiyorsanız onun kararını vereceksiniz. Bir oy bir şehrin kaderini değiştirebilir. İnşallah 30 Mart sonrası Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev alacak Enver Yılmaz kardeşimin makamında kendisini ziyaret etmek isterim. Hatta teknik ekibimi götürerek nasıl çalışma yaptığını gözlemek ve ne yapması gerektiğini anlatacağız. Hatta oradaki ekibi alarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği'nde eğitime tabi tutarak, Ordu'ya güzel hizmet vermesi konusunda yardımcı olacağımızı burada ifade etmek istiyorum" diye sözlerini tamamladı. Konuşmaların ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz'a MESDEF Başkanı Av. Özlem Öztekin Vural tarafından birer plaket takdim edildi. 

Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu siz ekleyin!...

Yorum Yaz

Siz de yorum yapın
Adınız
Eposta
Yorumunuz
 
Başa Dön