2.BÜYÜK MESUDİYE ŞÖLENİ COŞKUYLA YAPILDI

MESDEF


KALPLER 2.KEZ MESUDİYE İÇİN ATTI

KALPLER 2.KEZ MESUDİYE İÇİN ATTI

2011 yılında kurulan kısa adı MESDEF olan Mesudiye Dernekler Federasyonu, kurulduğu günden bu yana yapmış olduğu etkinliklerine bir yenisini daha ekledi.

1992 yılında Abdi İpekçi Spor Salonun’nda Mesudiyelilerin İstanbul’u salladığı tarihten buyana MESDEF’in organizesiyle ilk defa 9 Mart 2014 tarihinde Haldun Alagaş Spor Salonunda “Büyük Mesudiye Şöleni” gerçekleştirilmişti. Gelenek bozulmadı bu yıl da 24 Mayıs 2015 Pazar günü aynı salon 2.kez Mesudiyelilerin şovuna dönüştü.

Ordu TV ekranlarından 4 saat canlı yayınlanan ve Medya FM’de programcılarından Mesudiyeli hemşerimiz Dadali’nin sunuculuğunu yaptığı şölene, sahibi ve yöneticiliğini Mesudiyeli bir hemşerimizin yaptığı ve Türkiye 1.ciliği olan İstanbul Sis Gösteri Sanatları Topluluğu, Sedat Ünver, Canan Başaran, Erol Aydoğan ve Hülya Polat türküleri ile renk kattılar. Sahne alan 6 sanatçının 5 inin Mesudiyeli olması da MESDEF’in yöremizin yetiştirdiği sanatçılarına vermiş olduğu değeri bir kez daha göstermiş oldu.

Haldun Alagaş Spor Kompleksinde düzenlenen geceye Ak Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma ve Osman Poyraz, şölen için Ordu’dan gelen Ak Parti Ordu Milletvekili Adayı Şakir Çoban, Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Ordu’nun üst düzey dernek ve vakıf yöneticileri, değerli hemşerimiz Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Ak Parti Mesudiye İlçe Başkanı Cengiz Koçyiğit, Mesudiyeli meclis üyeleri, muhtarlar, Mesudiyeli vatandaşlar ve birbirinden değerli konuklar katıldı.

MESUDİYELİ HEMŞEHERİLERİMİ BİR ARADA GÖRMEK BİZLERİ HEYECANLANDIRIYOR

MESDEF Genel Başkanı Özlem Öztekin Vural, yönetim kurulu üyelerini de sahneye davet ederek onlarla birlikte konuşmasını yaptı. Konuşmasında “Bu sene 2.düzenlediğimiz büyük Mesudiye şöleninde tüm hemşerilerimiz ile yine bir aradayız. Yaklaşık 1 aydır bu güzel ve anlamlı günü yapmak için uğraşıyoruz. Bizlerden desteklerini esirgemeyen ve maddi manevi olarak yanımızda olan başta dernek başkanlarımız olmak üzere herkese teşekkürü bir borç bilirim. Bizim gayemiz amacımız Mesudiye’yi bölmek değil tam aksine birlik beraberliği sağlamaktır. Bunun için gecemizi gündüzümüze katarak Mesudiyeli hemşerilerimizi bir arada toplamaya çalışıyoruz. Bugün yine gördüğüm atmosfer beni oldukça mutlu etti boşa çapalamadığımızı gösterdi. Mesudiyeli hemşerilerimizi bir arada görmek, daha güçlü bir Mesudiye olması yolunda bizleri heyecanlandırıyor. Geçen yıl 1. düzenledik bu sene 2. düzenliyoruz bundan sonra gelenek haline getireceğiz ve gurbetteki Mesudiyelilerin özlemlerini dindireceğiz. Herkese iyi eğlenceler diliyorum.” İfadelerini kullandı.

 
Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu siz ekleyin!...

Yorum Yaz

Siz de yorum yapın
Adınız
Eposta
Yorumunuz
 
Başa Dön